Sagės iš karoliukų

Nors nenešioju jokių papuošalų, bet labai laukiau Mamų klube sagių gamybos iš karoliukų. Taip laukiau, kad net neiškentusi vakar dar prieš Mamų klubą per vaikų pietų miegą karoliukais dekoravau kelias dekupuotas sages :) Ir net turiu prisipažinti, kad man sagės iš karoliukų nėra tokios gražios kaip iš dekupažo… Bet nepaisant to, man laaaaabai patiko siuvinėti karoliukais :) Kiekvienam karoliukui reikia sukaupti visą savo dėmesį, mintis, pastangas, kūrybą… tada nelieka laiko galvoti apie problemas ir kasdienę ruitiną :) Vat koks terapiškas yra biseris (karoliukų verimas).

sages-is-karoliuku-042 sages-is-karoliuku-056 sages-is-karoliuku-059 sages-is-karoliuku-058

Žinote, aš vėl buvau nustebusi mamų kūrybiškumu. Na, atrodo, visos gaunam tas pačias medžiagėles ir karoliukus, tai ką gi galima dar skirtingo prigalvoti. Bet kai pažiūrėjau į rezultatą, tai buvau nustebusi – mūsų kūryba tiesiog neišsenkanti.

Toms, kurios nebuvo pabandysiu trumpai aprašyti sagės darymo eigą. Pirmiausia iš medžiagėlės išsikirpkite norimą sagės formą. Tada pagalvokite kokios sagės norėsite, pasirinkite karoliukus ir juosteles, kuriomis pabaigoje apsiūsites sagę. Mes darėme sages su didesniu karoliuku per vidurį. Pradžioje reikia į adatą (specialiai skirtą karoliukų vėrimui) įsiverti žilką (skirtą karoliukų vėrimui) ir padaryti ant dvigubos žilkos tvirtą mazgą (nes ji linkusi atsirišti). Tada adatą beskite į medžiagėlės vidurį ir perverkite per medžiagą kelis kartus, kad gerai užsitvirtintų. Toliau imkitę viduriukui skirtą karoliuką ir jį prisiūkite. Siūkite taip, kad karoliuko skylutės būtų šonuose. Arba galima daryti, kad būtų skylutė į viršų, bet tada dar reiktų papildomai karoliuko viršuje įverti vieną mažą karoliuką. Toliau siuvinėkite kitus karoliukus. Siūkite juos nuo vidurio. Galite psirinkti tvarkingą arba chaotišką išdėstymą. Siūti reiktų grįžimo būdu – adatą durkite karoliuko dydžio atstumu, tada verkite karoliuką ir adatą drukite prie praeito karoliuko (viliuosi, kad ką nors supratote :) ). Neapsiūkite iškart visos medžiagėlės, palikte „laukelius“ ir prisiūkite juostelę (prieš tai apdeginkite juostelės kraštus, kad ji neirtų). Tada pagal savo sumanymą užbaikite siuvinėjimą, galite karoliukų prisiūti ir ant juostelės. Nesirūpinkite jei siuvimo metu blogojoje pusėje susidarys negaržūs mazgeliai, nes vėliau viskas bus paslėpta. Baigę siuvinėti iš kartono išsikirpkite sagės formos gabalėlį tik šiek tiek mažesnį. Jį PVA arba superglue klijais priklijuokite prie sagės blogos pusės. Tada iš barchatinės medžiagos išsikirpkite dar vieną sagės formos gabalėlį, bet jau didesnį ir jį priklijuokite ant blogos sagės pusės (kur prieš tai klijavote kartoną). Dabar belieka priklijuoti užsegimą (su superglue klijais) ir sagė baigta :) Smulkiau apie blogos pusės užbaigimą galite skaityti prie aprašymo apie dekupažą ant sagių.

sages-is-karoliuku-037 sages-is-karoliuku-046 sages-is-karoliuku-051

sages-is-karoliuku-055 sages-is-karoliuku-069 sages-is-karoliuku-073

Nors daugelis mamyčių savo sagių dar buvo nepabaigusios, bet vis tiek nufotografavau, kad galėtume pasižiūrėti kokios visos skirtingos ir įdomios.

sages-is-karoliuku-070 sages-is-karoliuku-076 sages-is-karoliuku-077 

sages-is-karoliuku-081 sages-is-karoliuku-033 sages-is-karoliuku-087

sages-is-karoliuku-0821 sages-is-karoliuku-085 sages-is-karoliuku-086  

sages-is-karoliuku-031 sages-is-karoliuku-088 sages-is-karoliuku-090

  sages-is-karoliuku-091 sages-is-karoliuku-094 sages-is-karoliuku-mano-001

 Įspūdžiais dalinos Rūta