Veltinio gėlytė

veltinio-gelyte-011Kaziuko mugei su Liepa darėm visokius niekučius ir taip besidarbuojant sugalvojom paprastą gėlytę, kurią per mugę Liepa ir pardavė. O dabar kažkaip prisiminėm ir vėl užsimanėm pasidaryti. Tad siūlom ir jums pasidaryti.

Jums reikės vilnos (pačių veltos arba pirktinės), karoliukų arba sagučių, juostelės, siūlų, adatos. Iš vilnos išsikirpkite apskritimą. Tada jį iš visų pusių tolygiai įkipkite (tai bus žiedlapiai). Kadangi Liepai nesigavo lygiais tarpeliais įkirpti, tai mes atradome tokį paprastą būdą. Pirmiausia įkirpkite vienoje pusėje. Bet kirpkite ne iki pat vidurio. Tada ties ta pačia vieta ikirpkite kitoje pusėje. Toliau kirpkite per vidurį tarp tų įkirpimų. Tada vėl per vidurį ir taip toliau. Taip gausis daugmaž lygūs tarpeliai.

sages-terapijai-0083 sages-terapijai-0131 sages-terapijai-014 

sages-terapijai-015 sages-terapijai-0161 sages-terapijai-018

Dabar kad būtų panašiau į gėlytę, reikia kiekvienam žiedlapiui nukirpti kampučius. Jei darysite jūs, o ne vaikas, tai, kad būtų dailiau kraštelius apkirpkite apvaliai. Toliau iš kitos spalvos vilnos iškirpkite mažesnį apskritimą, kuris bus gėlytės viduriukas. Jį galite pribadyti arba prisiūti prie pagrindinės gėlytės. Mes dar pasiuvinėjom karoliukais. Galite pridaryti visokių gėlyčių, leiskite gėlytes daryti ir vaikams, jiems tai patinka ;)

sages-terapijai-042 sages-terapijai-049 sages-terapijai-073

Nors nenufotografavau, bet iš blogos gėlytės pusės aš dar prisiuvau žalios vilnos apskritimą. Jis paslėpė visus siūlelius. Tada atkirpau reikiamą juostelės gabalą (tiesiog pamatavau, kad galima būtų užrišti Liepai ant galvos). Kad neirtų juostelė kraštelius apdeginau ant žvakės. Tada gėlytę prisiuvau prie juostelės ir darbas baigtas :) Galite nešioti ant plaukų kaip lankelį, galima tiesiog įpinti į kasas, nešioti ant rankos kaip apyrankę arba ant kaklo :) Beje, galima tokią gėlytę daryti nebutinai iš vilnos, bet tiesiog iš skirtingų spalvų ar faktūrų medžiagėlių.

veltinio-gelyte-006 veltinio-gelyte-009 veltinio-gelyte-010

Rūta