Kalendorius

Kalendorius

wbmk5wy1Sveikos mamytės. Noriu pasiūlyti jums pasidaryti originalų kalendorių, kuris ne tik papuoš namus, bet galės būti ir mokomoji priemonė jūsų mažyliui mokytis skaičius.Vienoje iš sostinėje esančių rankdarbių parduotuvių akis užkliuvo už štai tokio medinio kalendoriaus.

Šį kalendorių nusprendžiau dekoruoti juodai baltai, pasinaudojant vienkomponenčiu sendinimo laku Krakle. Visų pirma kalendoriaus dėžutę nudažiau juodai, vėliau padengiau vienkomponenčiu sendinimo laku, kai lakas išdžiūvo, su kempinėle nutapšnojau balta spalva. Pasirinkau pakankamai populiarią servetėlę su angelais, išsikirpau norimus motyvus ir priklijavau.

Kvadratėlius su skaičiukais nudažiau balta spalva. Per ją prasišvietė  juodi skaičiukai, todėl lengvai juoda spalva apvedžiau skaičių kontūrus ir nudažiau juodai. Pabaigai dar priklijavau keletą dekoracijų, kad skaičių kvadratėliai derėtų prie pagrindinės kalendoriaus dėžutės.

Beliko dekoruoti stačiakampias lazdeles su mėnesių pavadinimais. Deja pavadinimai buvo angliški, tad sugalvojau pati užrašyti lietuviškus pavadinimus. Nudažiau keletą kartų šias lazdeles balta spalva, kol visai nesimatė angliškų užrašų. Tuomet su dantų krapštuku ir drebančiomis rankomis užrašiau lietuviškus mėnesių pavadinimus. Tai ir gavosi viena raidė mažesnė, kita didesnė. O pabaigai nupiešiau kelis ornamentus, kad tiktų prie bendro fono. Bet ko gero kitą kartą pabandyčiau rašyti juodu geliniu tušinuku, turėtų puikiai tikti, o dar ir paprasčiau.

Na štai ir manasis kalendorius.

img_6295 img_6300

img_6372  img_6371 img_6296

 Jurgita