Dūzgykla

mk-salikelis-055

Kaip žinia, vakar Mamų klube vyko šalikėlio vėlimas. Kadangi aš nebuvau tų laimingųjų sąraše, tai viską stebėjau iš šalies. Ir galiu pasakyti, kad geriausias apibūdinimas viskam, kas ten vyko tai – dūzgykla :) Darbas virė visu tempu. Mamos kočiojo vilną net stenėdamos :)

Viskas prasidėjo menišku vilnos dėliojimu ant burbulinės plėvelės. Kiekviena komponavo savo būsimą šalikėlį, galvojo kokias spalvas rinktis, kad derėtų prie rūbų, kokius ornamentus raizgyti ir pan. Bet ši romantiškai meniška ramybė buvo tik preliudija į kitą ilgą sunkų alinantį vėlimo etapą. Nes beveik visas likęs darbas buvo – kočioti susuktą vilną. O tai reikalavo daug fizinių jėgų. Esu įsitikinusi, kad mamos per šį kočiojimo procesą neteko mažiausiai po kilogramą savo svorio.

mk-salikelis-016  mk-salikelis-028 mk-salikelis-031 mk-salikelis-032 

mk-salikelis-0611 mk-salikelis-0601 mk-salikelis-0471 mk-salikelis-0811

Tuo metu kol visos sunkiai dirbo, nevelenčios mamos stebėjo visą procesą, gėrė arbatėlę ir šnekučiavosi. Kadangi aš dirbau Kipso darbą, tai arbatėlės išgerti nebuvo kada :(

mk-salikelis-057

Dar prie vieno laisvo stalelio (o šį vakarą toks stalelis buvo tikras deficitas) vaikai buvo užsiėmę savo rimčiausiais reikalais. Beje, šį kartą su savimi buvau pasiėmusi Liepą (5m). Nors ji buvo užsiėmusi su kitais vaikais, bet viena akimi stebėjo šalikėlio vėlimo procesą. O einant namo pareiškė didelį norą grįžus irgi tą patį velti. Teko įtikinėti, kad tai sunkus bei ilgas darbas ir kad jai atsibos dar net nepradėjus. Tai Liepa tada pasiūlė, kad tik išsidėliotume vilną, bet jos neveltume :) Bet po to pagalvojus vis dėlto nusprendė šį darbą atidėti kitam kartui :)

mk-salikelis-037     mk-salikelis-062

Turiu prisipažinti, kad neišbuvau iki galo, išėjau jau po devynių valandų, tai net nežinau iki kada kitos mamos plušo. O kai pagalvoju kiek laiko po to vyko darbo vietų ir visos kavinės tvarkymas tai net silpna darosi. Ta proga reiškiu užuojautą ir didelę pagarbą pasilikusioms tvarkyti mamoms. Kitą kartą pasistengsiu likti iki galo ir padėti tvarkytis.

Na, ir žinoma turiu būtinai paminėti, padėkoti ir užjausti mamą Dianą, kuri mokė velti šalikėlį. Jos apsisukimo tempai buvo nepamatuojami. Atrodė, kad ji vienu metu sugeba būti iškart prie kelių staliukų. Kuo toliau, tuo greičiau jai reikėjo suktis. Po tokio užsiėmimo jai reikia savaitės poilsio ir reabilitacijos :) Na, bet, tačiau, deja, Diana turės daugiausiai 6 val miego, nes jau ryte reiks rūpintis savo trimis vaikais. Ištvermės tau, Diana ;)

diana1-012

Labai tikiuosi, kad Jurga aprašys visą vėlimo procesą ;) O į kitą Mamų klubo susitikimą primygtinai visas šalikėlio vėlimo dalyves raginu atsinešti nuveltus šalikėlius – darysim fotosesiją :)

mk-salikelis-063     mk-salikelis-071 

Įspūdžiais dalinosi Rūta :)