Velykų žaidimai ir pramogos

Velykų žaidimai ir pramogos

Nežinau, kaip pas Jus būna per šventes, bet pas mus dažniausiai pagrindinė šventės veikla – valgymas… su keliais prisėdimais: šalti, karšti, paskui desertas, o paskui vėl šalti ir net kartais vėl karšti. Tiesa, pastaruoju metu turiu pripažinti, kad nors stalai vis dar lūžta nuo maisto gėrybių, tačiau ruošiantis šventei vis daugiau dėmesio skiriame žaidimų, t.y. povalgyminės veiklos pasiruošimui.

Pavyzdžiui, per paskutines šv. Velykas ridenom kiaušinius, žaidėm su balionais, mynėme mįsles. Per šv. Kūčias kiekvienam šeimos nariui rašėm laiškus, už ką mylime arba sakėme padėkas. Per Kalėdas žaidėm proto mūšius, Taip ir Ne, klausimų-atsakymų žaidimą, kai tikrinamos žinios, kiek pažįstame vieni kitus.

Šįkart, artėjant Velykom, norisi taip pat smagiai (ne tik skaniai) praleisti laiką šeimoje. Todėl išsitraukiu savo užrašų knygutę ir pradedu planavimą. Žinoma, pirmiausia, atsižvelgiu, kokiam kūno ir smegenų pajudėjimo tempui neprieštarautų svečiai, juk dažnai per šventes renkasi skirtingų pomėgių ir skirtingų kartų (pas mus net 4!) artimieji. Bet šiaip ar taip galima parengti skirtingo pobūdžio žaidimų – kur galima sėdint pasilinksminti, o kur reikia pajudėti.

Per Velykas dažniausias ir populiariausias žaidimas – kiaušinių ridenimas. Subalansuotas visoms amžiaus grupėms. Tik, pasirodo, taisyklių ir strategijų yra ne viena. Todėl kiekvienais metais vis sugaištam laiko, kol jas visi suderinam ir nustatom aiškius rėmus. Jei neturite lovelio, galima ridenti šaukštais (!) – na, panašiai kaip žaisti golfą ar tiesiog lenktyniauti, kuris greičiau nuvarys į galutinį tašką. Va, kaip susilenkęs dirba Obama

_59569497_014474328-1

Kitas, vis labiau populiarėjantis iš Vakarų atkeliaujantis žaidimas – kiaušinių medžioklė arba, kitaip sakant, paslėptų kiaušinių ieškojimas. Kaip jau supratote, tam kad surasti, pirmiausia, reikia organizatoriui juos paslėpti Ieškojimas gali būti daug smagesnis ir linksmesnis, jei kiekvieno kiaušinio buveinę lydėtų mįslė arba užuomina, kuria kryptimi eiti ieškoti. Na, pavyzdžiui, „kiaušinį ras tik tas, kai atspėsit, kas – kas šviečia, bet nešildo (šaldytuvas)?“ arba „vasarą šaltas, žiemą šiltas, rudenį turtuolis, pavasarį varguolis (rūsys)“. Jeigu dalyviai visai mažuliukai, pakaks ir nesudėtingai paslėptų, lengvai randamų kiaušinių. Kas suranda daugiausia kiaušinių, tas ir laimi. Žinoma, nepamirškite pasirūpinti prizais! Bet tai kaip Jums TOKIA medžioklė, ką Gal savo bendruomenėje Jums taip pat pavyktų suorganizuoti kažką panašaus?

2011-easter-egg-hunt-pic-167jpg-352a54588c9dc9c5

Jeigu norite labiau pajudėti, galite surengti lenktynes. Dviem žmonėm duoti į rankas po šaukštą ir po kiaušinį ant jo – tas kuris pirmas neišmetęs kiaušinio ant grindų apibėga visą užduočių ruožą, tas laimi. Jeigu šventėje dalyvauja daug vaikų, galima kiekvienam duoti po šaukštą ir kiaušinį. Išrikiuoti visus į vieną eilę ir paskui pirmąjį eilės vaiką-lyderį eiti jo sugalvotu maršrutu neišmetant kiaušinio ant žemės – vaikas gali vesti visus ratais, ropoti po stalu, lipti per lovas, šliaužti ir t.t.

Dar vienas labai labai smagus žaidimas „Atspėk, kas esi?“. Į centrą iškviečiamas dalyvis ir už jo nugaros jam nematant rodomas koks nors žaislas, daiktas ir pan. Uždavinėdamas publikai, mačiusiai daiktą, klausimus, kurių atsakymai turi būti tik taip arba ne, jis turi atspėti, koks žaislas yra už jo nugaros, t.y. kas jis toks yra. Velykų šventei, žinoma, geriausia parinkti atitinkamus daiktus: viščiukas, zuikis, kiaušinis ir pan. Tokiu būdu klausimai skamba taip „ar aš esu gyvūnas?“, „ar aš moku šokinėti?“ ir t.t. O jeigu turite laiko, meninę gyslelę, ir pirštai dreba, kaip nori paimti teptuką, tai dar įspūdingiau ir linksmiau atrodytų spėliojantysis, jei ant didelio lapo nupieštas daiktas ar gyvūnas pridedamas prie jo su iškirpta skyle veidui. Patikėkite manim, prisijuoksite iki mėnulio ir atgal! Na, kažkas tokio:

GI_Blog_GWIA

Jeigu kompanijoje labiau patinka smegenis lavinanti veikla, tai pasiruoškite TAIP ir NE Velykų tematika. O gal norite tiesiog artimai ir intymiai pabendrauti? Tuomet pasiruoškite klausimų sąrašėlį, iš kurio kiekvienas trauktų po vieną klausimą ir turėtų garsiai atsakinėti. Čia rasite keleta klausimų pavyzdžių.

family-dinner-question-printables-1

Tai tiek šiom Velykom šiais metais Oi, vos nepamiršau svarbiausio ir linksmiausio momento – antroji Velykų diena – balandžio 1-oji!!! Pasirūpinkite pokštais iš anksto Kažkada esu girdėjusi tokį pakvailiojimą su draugu, kai jo telefone savo vardą pakeiti į kitą, pvz., Marsiečiai, o tada paskambini ir stebi jo reakciją. Hmm, o gal šių metų balandžio 1-ajai tiktų įvesti Jėzus Kristus? Juk jis prisikėlė!

Dabar jau tikrai viskas. Ir jeigu per šventes Jūs žaidžiate kitokius žaidimus, būtinai pasidalinkite su visais – parašykite apie juos komentaruose.

Inga, www.sventesideja.lt

 
Foto iš goinginteractive.com, easterscards.com, bbc.co.uk, oregonlive.com, chickabug.com