Dekupažas ant sagių

Žemiau pateikiame sagės gamybos procesą. Naudojamos priemonės ir eiga gali būti nebūtinai tokia, kokią mes patiekiame – tiesiog būkite kūrybingos, išradingos, improvizuokite ir naudokitės tuo, ką turite namie ;)

 Darbui reikės: medinio sagės pagrindo (arba kartono, odos gabalėlio, akmenėlio, modalino…), akrilinių šviesių dažų, servetėlės ar dekupažinio popieriaus, dekupažo klijų-lako, akrilinio lako, sendinamojo lako Antik 1  ir Antik 2, mezginėlių, dekoratyvinių juostelių, karoliukų, super moment klijų, kartono, flizelino (ar bet kokios medžiagėlės).

Sagės pagrindas yra labai švelnus, todėl pradžioje pašiaušiame jį švitriniu popieriu, taip geriau kibs dažai ir klijuosis servetėlė. Kai šis darbas baigtas, išsirenkame patinkančią servetėlę ar dekupžinį popierių, ar paveikslėlį, iškirptą iš paprasčiausio žurnalo, ar lazeriniu spausdintuvu atsispausdintą fragmentą – šiam darbui tinka viskas. Pagal servetėlės spalvą galime pasiderinti ir akrilinių dažų spalvą, bet beveik daugeliu atvejų tiks tradicinė balta spalva. Taigi suderinusios spalvas, nudažome sagės pagrindą vienu sluoksniu, jo visiškai pakaks mūsų darbeliui. Nepraeina nė akimirka ir mūsų sagės pagrindas jau išdžiūvęs, tad galime išsikirpti jau konkretų paveikslėlį iš pasirinktos servetėlės, dekupažinio popieriaus ar kt. Tiesiog dedame sagę ant pasirinkto servetėlės fragmento, apsibrėžiame sagę ir išsikerpame.

mk-sages-0201 mk-sages-015  mk-sages-013 

Imame dekupažo klijus-laką ir klijuojame. Nepamirškite, kad klijuojame nuo servetėlės vidurio.  Jeigu klijuojame servetėlę, nepamirštame atskirti nereikalingų dviejų sluoksnių. Prieš klijuodami dekupažo popierių ar iš žurnalo išsikirptą paveiksliuką, turime juos apie 10 min. palaikyti vandenyje, po to nusausinti, patepti klijais blogąją pusę, tada dėti ant sagės ir dar tepti iš viršaus klijus. Palaukiame kol pradžius ir nulakuojame. Lakuojame prieš Antik 1  ir Antik 2  tepimą tam, kad paskui būtų lengviau įtrinti įtrūkimus ir nuvalyti dažų perteklių. Kai lakas išdžiūna, pirštu tepame sendinamojo lako Antik 1 sluoksnį, jam išdžiuvus tepame Antik 2.  Sagės paviršius gražiai suskilinėja. Tam kad suskilinėjimai išryškėtų, įtriname juos auksiniais ar kitokiais tamsesniais akriliniais dažais. Pabaigoje dar kartą nulakuojame.

mk-sages-030 mk-sages-034 mk-sages-040

Belieka mūsų sagę dekoruoti įvairiomis juostelėmis, mezginėliais, karoliukais ir pan., juos priklijuojame su super moment, super glue klijais. Karoliukus reikėtų suverti prieš tai ant siūlo, o po to jau klijuoti aplink sagę.

mk-sages-065 mk-sages-069 mk-sages-100

Kai užklijavome visas juosteles ir raukinukus, turime sutvarkyti sagės blogąją pusę. Blogojoje pusėje gaunasi įdubimas, kurį turime paslėpti. Tai padaryti galima įvairiai. Imame kartoną, išsikerpame sagės dydžio gabaliuką. Tada imame flizelino ir išsikerpame šiek tiek didesnį rutuliuką už sagės pagrindą. Flizeliną dedame ant kartono, karštu lygintuvu jį prilyginame, užlenkiame kraštus ir taip paruoštą kartoną klijais priklijuojame prie sagės pagrindo. O galima iškirptą apvalų kartono gabaliuką iškarto priklijuoti prie sagės, o po to imti truputį didesnį rutuliuką iš flizelino ir su karštu lygintuvu tiesiai prilyginti prie sagės pagrindo. Jei neturite flizelino, tai galite apvalų kartono gabaliuką apklijuoti bet kokia medžiagėle supermoment klijais. Jai medžiagėlės kraštai linkę irti, tai juos reiktų užlenkti. Galima, pvz, išsikirpti iš barchatinės medžiagos apskritimą, kad ne irtų kraštus apdeginti ir klijuoti ant sagės (prieš tai paklijavus kartoną).  Kai viskas jau paslėpta, belieka priklijuoti užsegimą. Jį klijuojame truputi aukščiau nei per vidurį, tuomet mūsų sagė nevirs į priekį.

mk-sages-058 mk-sages-097 mk-sages-098 mk-sages-109

sages-bloga-puse-0221 sages-bloga-puse-0261 sages-bloga-puse-0181 sages-bloga-puse-0211

 Prašome pasigrožėti mamyčių sukurtomis sagėmis.

mk-sages-120 mk-sages-1391 mk-sages-1341 mk-sages-1331

sages-savo-0111 mk-sages-143 sages-bloga-puse-004

Linkime įkvėpimo, lakios fantazijos ir būkite drąsios, nebijokite improvizuoti ;)

Jurgita ir paparacė Rūta