Refleksija apie konfliktus

x-couples-therapy-communicateIlgai mąsčiau ir virškinau Mamų klubo susitikimą apie konfliktus. Nors tema nepatogi, o kai kam ir labai skausminga, nors Marina mus privertė jaustis nieko nežinančiomis mergaitėmis :) , nors didesnę laiko dalį pralaksčiau paskui Barborą, bet vis tiek man susitikimas labai patiko :) Patiko atmosfera, neįkainojama Marinos patirtis, praktiški patarimai, atvirumas, tikėjimas, kad viskas bus gerai. Išėjau pakylėta…, o grįžusi vis mąsčiau ir mąsčiau…

Prisiminiau ankstesnį susitikimą su Marina apie pyktį (apie jį galite skaityti čia). Man vis sukosi galvoje tai, kad santykių puoselėjimui reikia didelių pastangų ir, kad vyrai dažnai linkę ignoruoti bręstančias problemas. Sunku juos įtraukti į jų sprendimą, į santykių puoselėjimą. O tai priverčia mus jaustis taip, tarsi mes pačios sukuriam problemas, pačios dėl jų kenčiam, pačios dėl jų kovojam (sam paju, sam tancuju, sam biliety pradaju), o vyrai tipo nelabai čia kuo dėti. Nu įdėta moterims rūpintis santykiais ir nieko nepadarysi. Dar moterys apdovanotos išmintimi, kurios reikia įtraukiant vyrus į santykių puoselėjimą. Oijjjj, kiek reikia kantrybės ir jėgų šiam įtraukimui…

Prie daugybės praktiškų ir vertingų patarimų nuskambėjo vienas patarimas, kuriam nenoriu pritarti, kuris nėra Mamų klubo „filosofijoje“. Tai – „bausti“ vyrus neduodant sekso. Tiksliau, ne bausti, bet atkreipti jų dėmesį į įtampas santykiuose atsisakant su jais mylėtis. Jei yra įtampa, tai kažin ar apskirtai mylėsimės, bet daugeliu atveju ta įtampa kyla visai ne dėl vyro kaltės, o dėl nuovargio, dėl vaikų ligų, dėl „nedavalgymo“, neišsimiegojimo ir t.t. Kaip dažnai mes net ir pačios neatsirenkam kokia yra pykčios, įtampos ar atšalimo priežastis, todėl visas bačkas suversti ant vyrams jautriausios sferos būtų neteisinga. Skirdamos didesnę laiko ir mūsų dėmesio dalį vaikams neatimkime tų trupinėlių iš mūsų vyrų :) (Ko gero komentaruose jūs mane užmėtysite akmenimis, nu ką gi – aš to nusipelniau ;) )

Dar galvojau apie „22 valandos“ taisyklę. Ši taisyklė reiškia, kad visus aiškinimusis su vyru reikia baigti iki 22 val, nes po to tai užsitęs iki ryto, be to dėl nuovargio tiesiog neužteks jėgų racionaliai išspręsti konfliktą. Jei iki 22 val. neišsiaiškinote, tai paskelbkite laikinas paliaubas iki sutarto laiko (pvz., iki ryto arba iki kitos dienos 17 val., ar pan.- kada vėl galėsite susėsti pakalbėti). Tai va, pagalvojau, kad pas mus dažnai 22 val. yra būtent aiškinimosi pradžia :) Nes tuomet sumigdom vaikus ir liekam dviese. Ryte jau 7 val mažoji verčia mus iš lovos, vyras išeina į darbą, pavakary grįžta ir visą laiką būname tarp vaikų, o prie jų nesinori aiškintis, tad belieka tik tas negeras laikas po 22 val. :( Žodžiu, kiekviena šeima yra savita, tad ir taisykles reiktų mums galvoti tokias, kurios būtų pritaikytos konkrečiai mūsų šeimai. Marinos pateikti šeimos taisyklių pavyzdžiai yra neįkainuojami, šiek tiek pasikeitusios jas prisitaikykime sau ;)

Ačiū Marinai už perteiktą patirtį, išmintį, atvirumą. Ačiū mamoms už atvirumą. O kas jums įstrigo iš susitikimo? Laukiu jūsų refleksijų komentaruose ;) 

Jei pavyks, tai garso įrašą iš susitikimo apie konflikto sprendimus įdėsime į svetainę. Jei per savaitę jis neatsiras, tai galite rašyti į klumpe@gmail.com ir atsiųsiu elektkroniniu paštu. Sėkmės!

Reflektavo Rūta

Foto iš relationshiprealizations.com