Prieskonių ir vaistažolių indeliai

Sveikos brangiosios. Senokai jau jums nepasakojau apie naujus dekupažo darbelius. Esame jums paskojusios kaip dekoruoti medinius daiktus, ant audinio, o šį kartą noriu pasidalinti patirtimi kaip dekoruoti ant keramikos.

img_6224

Pradėsiu iš labai toli. Šią vasarą įgyvendinau vieną iš savo svajonių, išsiauginti visokių prieskoninių žolelių ir jomis gardinti patiekalus, nes labai jau nesinori daugiau pirkti įvairius prieskonius su E621.  Taigi visą vasarą net iki dabar mano  balkone bei pas anytą kaime darže žaliavo dviejų rūšių bazilikai, petražolės, mairūnai, rozmarinai, melisos, mėtos ir kt. Nepamiršau savo sirgaliukams sudžiovinti liepžiedžių, aviečių ir žemuogių su uogomis, čiobrelių, raudonėlio. Taigi vėliau iškilo klausimas, kur laikyti visas šias žoleles, kad jos neprarastų visų savo vertingų savybių. Seniau laikiau tokiose metalinėse dėžutėse, bet dabar jau man jos nepatiko ir norėjosi kažko naujo, o kartu kad būtų ir gražu. Sugalvojau pasiieškoti keramikinių indelių, kadangi jie puikiai tinka tokiam dalykui ir juos dekoruoti dekupažu. Teko nemažai parduotuvių aplankyti, kol radau man tinkančius keramikinius indelius.

img_6225Taigi ėmiausi darbo. Susiieškojau įvairių servetėlių su prieskoninėmis žolelėmis,  žemuogėmis, avietėmis ir išsikirpau arba išsiplėšiau. Tuomet su universaliais dekupažo klijais priklijavau, pradžiūvus nulakavau ir su labai švelniu švitriniu popieriu pašvitrinau, kad nusiimtų visos raukšlelės ir dar porą kartų nulakavau. Kadangi šie indeliai nebus dažnai plaunami, tai manau greitai nenusiplaus lakas. Kai dekoravimas baigtas, beliko sudėti žoleles.

Į žemuogėmis dekoruotą indelį sudėjau žemuoges, į avietėmis – aišku avietes, į mėlynomis slyvomis – mėlynes (kad prisimint lengviau būtų) ir pan. Kol kas dar negaliu atsidžiaugti, taip man patinka manieji gražieji žolelių indeliai. 

img_6217

 img_6219

img_6231  img_6214

img_6216  img_6223

Jurgita