Dekupažas spausdintu paveikslėliu

Sveikos mamytės! Norėčiau Jums pasiūlyti dekupaže išmėginti paveikslėlių, spausdintų su spausdintuvu ant paprasto popieriaus lapo, klijavimą. Šį metodą taikau pirmą kartą ir galiu pasakyti, kad visai nesunkus ir paprastas būdas, gal net lengvesnis už servetėlių klijavimą, kurios, kaip žinia, nevienodai gula, susiraukšlėja, palieka oro tarpelių ar net plyšta.

Paveikslėlio klijavimas man pasirodė labai artimas dekupažo popieriaus klijavimui, tačiau skiriasi tuo, kad popieriaus motyvą pirma reikia nupurkšti kokiais 10 sluoksnių (aš purškiau gal 7 kartus) sintetiniu laku (jo galima įsigyti statybinių prekių parduotuvėse) ir nudžiuvus pamerkti 5 minutėm į vandenį, o paskui paveikslėlio blogąją pusę nutrinti.

ingos-dezute-12

Tada tepame ant dekoruojamo daikto klijus ir dedame paveiksliuką. Ant viršaus taip pat užtepame klijų. Tiesa, prieš tai aš ant dėžutės tą vietą, kur dėjau paveiksliuką, nudažiau baltai, kad mano motyvas ryškiau matytųsi. Šis paveiksliukas nebuvo per visą dėžutės dangtelį, todėl kraštus man teko pritapyti panašiomis į paveikslėlio spalvomis. Dėžutės šonus dažiau taip pat paveikslėlyje dominuojančiomis spalvomis – jas tepiau vieną ant kitos, tiesiog maišiau tarpusavyje.

 ingos-dezute-2

Dėžutės vidui ėmiau šviesią spalvą, kad būtų kontrastas su išore. Beje, paveikslėlyje ant merginos nugaros nutūpęs drugelis man pasirodė puiki mintis į dėžutės vidų įklijuoti keletą drugelių, išplėšytų iš servetėlės. Jų vietoje taip pat prieš tai padažiau balta spalva, kad drugeliai ryškiau matytųsi. Na, o vėliau tiesiog aplinkui nudažiau rožine spalva. Darbo eigoje supratau, kad mano drugeliai labai jau susiliejo su fono spalva, todėl nutariau keletą jų paryškinti, tiesiog ant jų viršaus tepdama akrilinius dažus.

 ingos-dezute-3 ingos-dezute-4

Galiausiai visą dėžutę nulakavau ir pagyvinau dekoracine juostele.

ingos-dezute-51

Štai ir pirmasis mano bandymas dekoruoti spausdintu paveikslėliu. Pabandykit ir Jūs – gal ir Jums patiks, kaip patiko man. Na, o dėžutė su sage gyvate keliauja kaip dovana mano draugei. Tarp kitko, rezultate gavosi labai keistas ir šmaikštus paradoksas  – gyvatė, įsirangiusi dėžutėje, tyko ant dėžutės nutūpusių drugelių :) .

Inga ;)