Sezoną atidarėme :)

Sezoną atidarėme :)

img_6719 img_6720 img_6734 img_6727 img_6723 img_6724 img_6725 img_6731 img_6737 img_6733 sezono-atydarymas-001

Kaip gera buvo vėl susitikti su visomis mamytėmis. Visos po vasaros išgražėjusios: kas sulieknėjusios, kas su naujomis šukuosenomis. Dar kitos tiesiog švytėjo dėl puikiai praleistų atostogų: kas turistavo su skautais, kas darbavosi su rankdarbiais, o kas tiesiog ilsėjosi prie televizoriaus :)

Smagu, buvo pasidžiaugti ir visų mamų pasiekimais ir naujais dar nepatirtais įspūdžiais: vaikų išleidimu į darželį ar mokyklą, grįžimu į darbo ritmą, studijų baigimu, o kam pradėjimu :) Pasirodo, net ir turint tris vaikus galima studijuoti dieniniame skyriuje (!), eiti į darbą ir dar su vyru lankyti lindyhopo pamokas :)

O vaikai kokie paaugę – atrodo tie trys vasaros mėnesiai lyg visi metai būtų buvę. Paskui augančius vaikus auga ir mūsų diskusijų temos – anksčiau diskutavom, ar geriau miegoti su kūdikiu vienoje lovoje, o dabar jau sprendžiam darželių problemas.

Pasidalinus visais įspūdžiais pradėjom kalbėti apie tai, kiek vis tik sveria ta Motinystė. Visos bendru sutarimu lingavo, kad tokiu svarstyklių net nėra pasaulyje. O kartais Motinystė nesveria nieko, pavyzdžiui, kai vaikutis miega :)

Vienos mamytės pasvarstymai šia tema, manau, privertė susimąstyti ne vieną mūsų. Ji pasakojo, kaip po dešimties bendro gyvenimo metų, užaugintų vaikų, vieną dieną atsivėrė akys. Ji pamatė, kad Motinystė ją buvo užvaldžius visą – pamiršo save, pamiršo Santykius su vyru. Santykius rašau ne šiaip iš didžiosios raidės: pasak literatūros, Santykiai su vyru turi būti visada pirmoje vietoje, t.y. aukščiau už santykius su vaikais. Reikia nepamiršti vyro, nepamiršti už ką jį įsimylėjai, o svarbiausia, mylėti jį šią akimirką, už tai koks jis yra dabar. Atgaivinkit santykius su mylimuoju, veikit ką nors dviese, pradėkit kartu šokti, kalbėti, svajoti! Skirkit dieną sau, palikę kam nors vaikus! SAU – tai nereiškia, kad atsisėdę kavinėje sudarinėsit sąrašą maisto produktų ar skaičiuosit, kiek išleidot pinigų kurui J SAU – tai reiškia, kad žiūrėsit vienas į kitą, dalinsitės prisiminimais, o gal eidami namo, ką nors nuveiksite ekstremalaus viešoje vietoje :)

Nepamirškit, mamytės ir savęs – kartais reikia skirti laiko ir SAU :) Pradėti lankyti kokius nors užsiėmimus, šokius ir pan. Galbūt išdrįsti daryti tai, apie ką visada svajojote, tačiau tam nerasdavote savyje drąsos.

O pasilikusios su vaikeliu vienos namuose, sakykit buičiai – NE! Pasileiskit mėgstamą muziką, kartu šokite, dainuokite! Daug juokitės! Sako, juokas – puikus streso priešnuodis.

Ir tuomet motinystė atrodys daug paprasčiau. Pamatysit, kiek daug svorio ji numetė.. Juk Motinystė – tai dovana, paprasčiausiai reikia ją gražiai supakuoti…

P.S. pažiūrėkite filmą „Užrašų knygutė“ („Notebook“) – tikrai įkvėps :)

Įspūdžiais dalinosi Inga