Veltos gėlytės (su instrukcijomis)

Veltos gėlytės (su instrukcijomis)

Šį kartą mamytės buvo rimtai nusiteikusios ir labai operatyvios. Daugelis atėjo be vaikučių, nedelsdamos kibo į darbą ir iš peties darbavosi be jokių trukdžių. Gėlytes nusivėlėme mažiau nei per valandą! – Mamų klube tai vėlimo rekordas! Prie mamyčių prisijungė ir esantys vaikučiai, kurie privėlė visokių „makaliukų“ :) Vieną iš „makaliukinių“ drugelių matysite nuotraukoje. Smagu, kad tai nesudėtingas darbelis ir galimos visokios improvizacijos.

img_72331 img_7246 img_7249 veliame-gelytes-071 img_7251 img_7263 img_7268 img_7269

Ne į temą. Kadangi daug kas painioja šių dviejų mamyčių vardus, tai specialiai nufotografavome jas kartu. Kairėje yra Daiva, o dešinėje Jūratė. Tikiuosi dabar bus lengviau įsiminti vardus ;)

img_72821

O dabar trumpai aprašysiu kaip nusivelti gėlę. Kadangi esu „atsitiktinė“ vėlėja, todėl jei ką nors parašysiu ne taip, tai tegul mokytojos pataiso.

Jums reikė:
vilnos (galima maišyti keletą spalvų)
muilo
šilto vandens
žirklių
siūlo ir adatos
specialios adatos vilnai velti
sagės užsegimo
rankšluosčio (pasitiesimui)
užuolaidos gabalas (nebūtinai)
burbulinės plėvelės (nebūtinai)
bambukinio kilimėlio (nebūtinai)

Pasitieskite rankšluostį, ant jo burbulinės plėvelės. Ant plėvelės iš vilnos išsidėliokite maždaug 15-25 cm skersmens apskritimą (jei gausis kvadratas, nenusiminkite – eigoje viską galimą koreguoti ;) . Vilną dėliokite mažais išplėštais sluoksniais. Sudėliokite keletą sluoksnių skirtingomis kryptimis.

veliame-gelytes-003 img_7247 veliame-gelytes-004

Ant sudėliotos vilnos uždėkite užuolaidos gabalą. Tada šiltu vandeniu atsargiai sušlapinkite visą vilną. Sušlapintą vilną per užuolaidą išmuilinkite muilu ir muiluotomis rankomis visomis kryptimis glostykite vilną (per užuolaidą). Kai vilna daugmaž sukibs nuimkite užuolaidą, dar šiek tiek paglostykite vilną (glostom kuo toliau, tuo stipriau) ir suvyniokite į burbulinę plėvelę. Suvyniotą vilną stipriai voliokite. Pavolioję išvyniokite, pasukite vilnos blyną kita kryptimi ir vėl suvynioję į plėvelę voliokite. Vilną galite volioti ir bambukiniame kilimėlyje. Visos šios priemonės tam, kad lengviau ir greičiau susiveltų vilna, tad naudokitės tuo, ką turite namuose. O jei neturite nieko, tai stipriai glostykite rankomis, karts nuo karto patrindami blyną lyg skalbiant.

veliame-gelytes-008 veliame-gelytes-009 img_7244 img_7245

Prisivolioję ir prisivėlę gaunate nuveltą apvalų ar kvadratinį blyną. Dabar jame iškerpame „spiralę“. Kerpame nuo išorės link vidaus. Tada, pradedant nuo vidurio, maždaug kas centimetrą darome įkirpimus. Kuo toliau link išorės, tuo tarpai tarp įkirpimų didėja. Taip gauname gėlytės lapelius. Jei norite apvalių lapelių, tada žirklėmis dar paapvaliname lapelius. DĖMESIO! Neįkirpkite lapelių per giliai, nes vėliau veliant dar viskas išsitemps ir jūsų lapeliai gali tiesiog nutrūkti.

img_7257 img_7258 img_7267

Pradedant nuo vidurio susukite lapelių spiralę, kad gautųsi gėlytė ir preliminariai pažiūrėkite ar toks gėlytės „projektas“ jums tinka. Galite žirklėmis dar pakoreguoti lapelius.

img_7279 img_7278 img_7277

Toliau išvyniokite lapelių spiralę, sušlapinkite, pamuilinkite ir vėl velkite. Velkite saujoje, po to pirštais vis, nepraleisdami nei vieno lapelio, galite veldamos patampyti lapelių kraštelius. Jei norite, kad lapeliai labiau užsiriestų, galite susidėlioję gėlytę ir parietę lapelius juos dar pavelti. Kai gėlytės ruošinys galutinai susivelia, jį išplauname po tekančiu vandeniu ir paliekame išždžiūti. Iš sausos lapelių spiralės susukame gėlytę. Lapelius sutvirtiname adata ir siūlu. Iš blogosios pusės, kad paslėptume siūlus, uždedame pluoštą vilnos ir specialia vilnos badymo adata ją pribadome prie gėlytės. O tada prisiūname sagės užsegimą. Štai ir turite veltą gėlytę/sagę.

img_7273 img_7280 img_7288

Kelios mamytės darė gėlytes ir kitokiais būdais. Vienas iš jų, tai „kalijos tipo“ gėlytės vėlimas. Blyną susidėliojame kaip rašiau prieš tai. Paveliame iki to momento, kai vilna daugmaž sukimba. Iš blyno išsikerpame norimo dydžio blynelius-žiedelius (gali būti tik vienas žiedas). Toliau veliame į blyno vidurį įkišę pirštą, t.y. blynu apgaubę pirštą. Į pagalbą pasitelkiame vandenį ir muilą. Kai jau susiformuoja žiedelio „išsikišimas“, jį veliame toliau iki pusės žiedelio susukę į bambukinį kilimėlį. Veliame tai ant piršto, tai bambukiniame kilimėlyje, vis paformuokite žiedelio kraštelius. Taip velkite visus blynelius. Suveltus blynelius/žiedelius sudėkite vieną į kitą. Iš vilnos bambukinio kilimėlio pagalba suvelkite kotelį su viduriuku.  Jį galite prisiūti arba specialia vilnos badymo adata pribadyti prie žiedelio.

img_7272 veliame-gelytes-085 veliame-gelytes-083

Gėlytę galima velti ir ne spiralės būdu, bet iš vilnos blynukų išsikirpus žiedelius ir juos po to vieną prie kito priveliant ar prisiūnant.

veliame-gelytes-073 veliame-gelytes-081 img_7289

Įspūdžiais ir instrukcijomis dalinosi tris dienas prie šio įrašo praleidusi Rūta