Veliam, t.y. vyniojam Suši :)

Išeinant į Mamų klubą vyras liepė parnešti namo nors kelis gabalėlius suši.  Ar tai kaip atlygį, kad jis mane išleido, ar kaip įrodymą, kad tikrai išeinu į Mamų klubą – nežinau :) Tiesą pasakius, galvojau, kad esu viena iš nedaugelio „tamsuolių“, kurios nemoka daryti suši. Ir labai apsidžiaugiau kai į Suši vakarėlį susirinko daug mamyčių :) Taip sakant, kai jau mūsų daug, tai nebedrįstu sakyti, kad tamsuolės ;)

Kadangi susitikimo vedančioji Monika iš anksto buvo išvirusi ryžių ir paruošusi reikiamus produktus, tai mums teliko viską sumesti ant Nori lapų ir susukti į bambukinį kilimėlį. Beje, su tuo bambukiniu kilimėliu, tai ne juokai. Būten šiame darbo etape galima buvo atpažinti tikrasias veltiniautojas, kurios įpratusios su jėga kilimėlyje velti vilna. Šioms mamytėms  per daug paspaudus kilimėlį išlindo lauk visas suši įdaras :D  Be to, dar visai neseniai mes jame su baisulinga fizine jėga vėlėm šalikėlius, o suši gamyba reikalavo švelnesnaus voliojimo.

 sushi-010 sushi-036 sushi-043 sushi-044 

Taigi, kaip minėjau mes suši pagaminome labai greitai. Tada juos sudėjome ant stalo ir dar greičiau suvalgėme :) Apsukresnės mamytės dar spėjo po gabalėlį įsidėti vyrams ;) Kadangi gamyba ir valgymas greitai baigėsi, tai turėjome gražaus laiko paplepėjimui (o tai paskutiniu metu Mamų klube pasidarė deficitas).

sushi-054 sushi-066 sushi-075 sushi-073 sushi-055

Taigi, nebetempdama laiko pateikiu suši receptuką :)  Jums reikės:

  • 350 g. apvaliųjų japoniškų ryžių
  • 450 ml vandens
  • 5 v.š. ryžių acto
  • 1 v.š. cukraus
  • 1 v.š. druskos
  • Nori lapai
  • Sojų padažo
  • Marinuotų imbiero skiltelių
  • Wasabi padažo
  • Įdarui (pasirinktinai): šviežio tuno filė, šviežios (ar švelniai sūdytos) lašišos filė, krevečių, krabų lazdelių, šviežio agurko, avokado, šviežios morkos, ikrų.

 sushi-019 sushi-015 sushi-018 sushi2-011  sushi-041  sushi-011

Ryžius (350 g) gerai nuplauti po tekančiu vandeniu ir gerai nuvarvinti. Juos sudėti į šaltą vandenį (400 ml) ir užvirinti. Puodą gerai uždengti ir virti ant mažos ugnies 15 min. Nukėlus puodą nuo viryklės jį užkloti storu rankšluosčiu ir palikti 20 minučių pastovėti.

Pakaitinti actą su cukrumi, druska ir 1 v.š. vandens, kol susidarys vienalytis tirpalas (kvapas būna labai aštrus). Ryžius sudėti į plokščią indą ir sušlakstyti paruoštu acto tirpalu.

Įdarui skirtus produktus supjaustyti storais šiaudeliais, jei darome makisuši, o jei gaminame nigirisuši – žuvį pjaustome 2×4 dydžio gabalėliais. Paprastai, į vieną suši dedami du ingridientai.

Nigirisušisushi-035

Rankas sudrėkinti ryžių actu ir iš atvėsusių ryžių formuoti pailgus slyvos dydžio rutuliukus („kiaušinius“). Gabalėlį žuvies ar krevetę padažyti Wasabi padaže ir prilipinti prie ryžių. Galima apjuosti atkirpta siaura Nori lapo jostele.

Makisuši

Nori lapą (slidžiąja puse) dėti ant bambukinio kilimėlio. Ant lapo uždėti 3-4 v.š. ryžių ir paskleisti juos tolygiai per visą lapą, tačiau vieną kraštą (1-1,5 cm) palikti neužteptą ryžiais sulipinimui. Ant ryžių uždėti įdaro ir uždengti plonu ryžių sluoksniu. Kartu su bambukiniu kilimėliu vynioti į Nori lapą. Likusią neužpildytą ryžiais lapo dalį suvilgyti vandeniu ir užspausti su kilimėliu, kad prisiklijuotų. Aštriu sudrėkintu peiliu supjaustyti ritinėlį, pradedant nuo vidurio į 8 dalis. Kraštinius gabalėlius, kur nelygus Nori lapo kraštas galima pabarstyti ikrais.

Suši sudedamas į lėkštes, sojos padažas, Wasabi ir imbieras sudedamas į atskirus dubenėlius.

sushi-020 sushi-023 sushi-027 sushi-032 sushi-033

O jei nemėgstate suši arba esate užkietėjusi velėja, tai siūlau nusivelti suši iš vilnos ;)

veltas-sushi1 veltas-sushi

Ir vėl įspūdžiais dalinosi Rūta :)

Foto iš theartzoo.com