Mamų klubo uždarymas Šiaurietiško ėjimo žingsniu (su nuorodomis kur renkamės)

Mamų klubo uždarymas Šiaurietiško ėjimo žingsniu (su nuorodomis kur renkamės)

SVEIKOS MAMKOS,

siaurietiskas-ejimas-laisvalaikis-61222711kažkaip labai greit prabėgo, pradundėjo šie metai, jau tikriausia visi planuojam savo atostogas, todėl Mamų klubo sezonas netrukus pasibaigs, duosim mūsų bitelei – Rūtelei pailsėt :)

Taigi kviečiame visas į sezono uždarymą Belmonte, penktadienį – birželio 7 d. 17 val., kartu su labai šaunia profesionale instruktore – kinezterapeute Šiaurietišku ėjimu žygiuosime Pučkorių pažintiniu taku, grožėsimės nuostabiais gamtos vaizdais šioje įspūdingoje istorinėje vietovėje (daugiau apie maršrutą skaityti čia), mėgausimės bendravimu :)

Renkamės 16.45 val. (galima ir anksčiau, nes reiks prisitaikyti lazdas) automobilių stovėjimo aikštelėje prie Pučkorių piliakalnio. Važiuojant nuo Olandų žiedo S.Batoro gatve link N. Vilnios yra nedidelis posūkis į Pučkorių g., su nuoroda – Piliakalnis. Jei žiūrėsite per Maps, tai bus antras posūkis į Pučkorių gatvę, jau pravažiavus atodangos aikštelę. Per Street View viskas l. gerai matosi.

Jei dar nesate užsiregistravusios – būtinai tai padarykite vėliausiai iki birželio 6 d. temoje.

Prigriebkite užkandžių, nes įveikus maršrutą reiks atstatyti prarastas kalorijas.

Įprastas dalyvio mokestis – 20 lt. su trenerės lazdomis, tačiau, jei ši suma kam nors – didžiausias dalyvavimo uždaryme kliuvinys, Klubas apsiima kompensuoti dalį išlaidų, taip mokestis gali sumažėti iki 15 lt, tad kviečiame nepasikuklinti ir prisijungti.

 

Iki pasimatymo :)

 

Pagrindiniai šiaurietiško ėjimo privalumai:

(informacija iš www.nordicwalking.lt)

  • lengvai išmokstamas;
  • iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių ir nugaros problemų;
  • atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
  • veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore;
  • vysto aerobinę ištvermę, tuo pačiu metu treniruoja viršutinės kūno dalies raumenis;
  • gerina širdies ir kraujagyslių veiklą;
  • aktyvaus kvėpavimo dėka pagerina viso organizmo aprūpinimą deguonimi;
  • šiaurietiškas ėjimas yra geriausiai pritaikyta reabilitacija po sportinių traumų atvirame ore.

Visi naujausi psichologiniai ir fiziologiniai tyrimai patvirtina, kad mūsų kūnas ir siela yra visuma bei veikia vienas kitą. Jei esame prastos fizinės formos, mus dažniau aplanko liūdnos, pesimistinės mintys, mažėja produktyvumas darbe, atsiranda įtampa asmeniniuose santykiuose. Jei mūsų kūnas yra sveikas, smegenys gauna pakankamai deguonies, esame kūrybiški ir energingi, kasdienius darbus atliekame greitai ir su malonumu.

Maždaug po 30 minučių aktyvios aerobinės veiklos organizmas išskiria vadinamuosius „laimės hormonus“ – serotoniną ir endorfiną. Šios medžiagos veikia atpalaiduojančiai, o išsiskyręs dopaminas žadina fantaziją ir kūrybiškumą. Jausmai, kurie atsiranda po reguliarių treniruočių, vadinami „bėgiojimo euforija“.

Dauguma žmonių jau po pirmų treniruočių būna maloniai nustebinti šiaurietiško ėjimo metu gimusių naujų idėjų ir sprendimų, lengvumo ir optimizmo jausmo. Tai yra mūsų smegenyse veikiančios laboratorijos darbo rezultatas. Ji pagaliau gavo „žaliavų“ bei pakankamą deguonies kiekį, kad galėtų „pagaminti“ stresą slopinančių hormonų, kurie puikiausiai susidoroja su virusais ir liūdnomis mintimis bei skatina kūrybišką mąstymą.

Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu oru, bet kokiu metų laiku.