Kūdikių ženklų kalba ir lėlių siuvimas
Šį trečiadienį Mamų klubas bus visapusiškas – kas norės galės mokytis kūdikių ženklų kalbos, kitos galės toliau siūti lėlytes (jums informacija yra pranešimo apačioje), o dar kitos galės tiesiog siurbčioti arbatą ir nieko nedaryti :)
Mamų klube viešės psichologė Ramunė Želionienė, kuri ženklų kalbą ne tik profesionaliai nagrinėja, bet ir jos moko savo sūnų Augustiną. Tad mūsų laukia profesionalūs patarimai ir asmeninė patirtis. Štai kelios priežastys kodėl rekomenduojama ženklų kalba girdintiems vaikams:
• ženklų kalba mažina kasdienį stresą, nes padeda vaikui aiškiau išreikšti ne tik savo norus, bet ir mintis bei emocijas, o suaugusiajam ženklų kalba padeda adekvačiau suprasti vaiką;
• nereikia spėlioti vaiko norų ir jų skaityti iš vaiko akių, ženklų kalba labai pralinksmina ir pagyvina kartu su vaiku leidžiamą laiką;
• ženklų kalbos naudojimas skatina verbalinės kalbos raidą ir yra tik kaip tarpinis pagalbininkas mažyliui susikalbėti su „dideliais žmonėmis“;
• ženklų kalbos naudojimas didina ne tik vaikelio, bet ir mamos pasitikėjimą savimi.
Taip pat kviečiame atvykti ir tas mamytes, kurios pradėjo siūti lėlytes. Net jei jūs ir nedalyvavote antrame siuvimo susitikime vis tiek ateikite. Būtų neblogai, jei jūs iki trečiadienio susisiūtumėte visas likusias dalis. Jei neišmėtėte brėžinukų, tai ant jų parodyta ką iki kiek reik susiūti. O jei išmėtėte, tai kojas susiūkite viršuje palikdamos apie 2 cm nesusiūta, kai siūsite rankas palikite neužsiūtus galus, kurie siūsis prie kūno (nes reiks prikimšti vilnos). Jei nieko nesupratote kur ką siūti ir nesiūti, tai ateikite trečiadienį ir vietoj galėsite viską siūti ;) Atsineškite adatą ir kūno spalvos siūlą.
Taigi, renkamės šį trečiadienį (spalio 28 d.) 18.30 val. Gilužio 15 (bažnyčios „Tikėjimo žodis“ kavinėje). Pageidaujama auka 15 Lt. Būsime dėkingos jei prie bendro stalo atsinešite obuoliuką ar kokį sausainuką.
Foto iš insidesocal.com/momspace
Aušra,
kai vaikelis išmoksta rodyti kokį gestą, jį rodo viskam. Nes labai smagu :) Čia kaip su žodžiu mama: kuomet mažiai ištaria „mama“, suaugę labai džiaugiasi. Vaikelis stengiasi dar labiau pradžiuginti suaugusius. Todėl dažnai vaikai „mama“ vadina viską, ką aplinkui mato :)
Sėkmės,
Ramunė Želionienė
mano Tajus po dvieju savaiciu „mokymu“ ismoko rodyti zenkla „pienukas“:) Tik beda, kad labai daznai eme ji rodyti ir istisai praso pieno:)
Sveikutes, jei dar spesite ir paskaitysite si laiskeli, tai pranesu, kad leksciu siandien neatvesiu (na jei kas del ju vaziuotu). Ne visos isdegtos, mat netilpo i krosni. Gero uzsiemimo siandien!