Santuoka ir valgomos kelnaitės

Šį kartą ėjau į Mamų klubą „čerez nechačiu“ (per negaliu). Tema aktuali – tikrai noriu puoselėti santuoką… Ir kalbėtoja įdomi… Bet… Na, žinote, vis mes ir mes rūpinamės santykiais… Taip norėtųsi, kad vyrai labiau stengtųsi… :) Tai va, tokiom nuotaikom ir atėjau į klubą.

Mūsų susirinko neįprastai mažai (gal apie 12 mamų). Atmosfera akivaizdžiai romantiška – žvakutės, širdutės, jauki prieblanda, besišypsančios mamos :) Pasidarėme arbatos, susėdome ir sužiurome į kalbėtoją Aušrinę. O ji – į mus :) Štai čia ir buvo vakaro išskirtinumas – kalbėjome visos, ne tik Aušrinė. Ji mūsų pokalbį vedė tam tikra kryptimi, vis pateikdama po kokį nors išminties perliuką, vis labiau mus atverdama, paliečiant vis jautresnes vietas. Tema rimta – santykiai, bendravimas, intymumas, konfliktai, skyrybos. Bet neįtikėtina tai, kad pabaigoje mes prisijuokėm iki ašarų :D Dabar taip gailiuosi, kad tuo momentu nefotografavau – tiesiog nebuvo kada, nes visa apsiašarojusi juokiausi :)

Pasidalinsiu kai kuriomis padrikomis mintimis iš susitikimo.

Atsakykite sau į klausimą „kas jums yra intymumas?“ Pirmiau atsakykite, o tik tada skaitykite toliau, taip bus įdomiau :) Dauguma moterų atsako, kad joms intymumas yra atviras, šiltas pokalbis ir prisilietimai. O dauguma vyrų vienareikšmiškai atsako – seksas. Sveika santuoka neįmanoma be intymumo, todėl jį (intymumą) reikia nuolat „maitinti“. Kuo maitinti? Išsiaiškinkite kas jums yra intymumas ir kas vyrui, o tada žinosite kuo maitinti. Jei, pvz., jums – pokalbiai, o vyrui – seksas, tai šias sritis ir puoselėkite, dėkite pastangas jų neapleisti ir nenuvertinti. Beje, visada mus suartina atsiprašymas.

conflict-familyMūsų santykiai kaip kanalizacija, kurią nuolat reikia prižiūrėti ir valyti. Jei santykiuose nuoskaudos yra tiesiog gramzdinamos, tai vėliau ar anksčiau neišvengiamai viskas užsikimš ir visas turinys su dvoku iškils į paviršių užliedamas ir užsmardinadamas jus, jūsų vaikus, gal senelius, draugus, kaimynus :(

Šeimoje atsiradus vaikams keičiasi santykių dinamika (bendravimas, intymumas ir kt). Dažnai moterys patiki mitu, kad dabar yra laikas auginti vaikus, skirti jiems visą dėmesį (sutuoktinį išstumiant į antrą planą), o kai vaikai išaugs, tada galima bus puoselėti ir tarpusavio su vyru santykius. Tokiais atvejais vaikams užaugus ir išėjus iš namų sutuoktiniai lieka kaip visiškai svetimi žmonės, neturintys nieko bendro, o kartais ir baisiai vienas kito nekęsdami. Todėl net ir per sunkų mažų vaikų auginimo periodą reiktų pirmoje vietoje statyti santykius su vyru, o antroje – vaikus.

Nuovargis labai kenkia santuokai. Ypač tai aktualu mažamečių mamoms. Todėl reiktų pasirūpinti savimi, savo poilsiu. Tiesiog privalu surasti sau oazę, kurioje jūs pailsite. Prisiminke, kur ir ką darydama jūs labiausiai atsipalaiduojate ir pailsite. Praktikuokite tai.

kissPasimatymai. Nebeatsimenate kas tai yra? Pats laikas juos atgaivinti. Ypač jie reikalingi, kai atsiranda vaikai.  Reiktų bent kartą per savaitę eiti su vyru į pasimatymą. Dviese – tik jūs ir vyras. Prisiminkite ką jūs mėgdavote daryti draugystės metu ar kol nebuvo vaikų. Nors pasimatymus būtina planuotis iš anksto, bet būkite spontaniški. Nebūtina eiti į kavinę ar brangius renginius (nors ir tai gerai). Būtina sąlyga – nekalbėti apie probleminius taškus. Ir žinoma nevažiuoti pirkti naujos kriauklės ar plytelių :) Be pasimatymų turėtumėte susiorganizuoti nors vieną išvyką (su nakvyne) per metus. Tik dviese – jūs ir vyras :)

Neapleiskite sekso. Gimus vaikams jis keičiasi, nes priblėsta aistra. Nebėra spontaniškumo, dėl to pasidaro nebe taip įdomu. Atsiranda daug trukdžių: nuovargis, visur šmėžuojantys vaikai, rūpesčiai ir t.t. Reiktų kalbėtis apie tai. Išsakyti kas neramina jus ir vyrą, ko jūs ir jūsų vyras norėtumėte. Dažnai seksas yra santykių barometras. Jei seksualiniai santykiai surėtėja, tai visiškai tikėtina, kad jūsų intymumas yra lūžęs, jūsų santykiuose yra problemų. Pripažinkite tai ir dėkite pastangas santykių atstatymui.

Na, taip jau sutverta, kad moterims įdėta rūpintis santykiais. Nesusikoncentruokime į tai, ko mūsų vyrai nepadarė ar kas juose yra negerai, bet į tai, ką gero aš galiu padaryti savo vyrui. Kalbėkimės su vyrais apie santykius. Ne tik kalbėkimės, bet ir peržengusios savo išdidumą pradėkime veikti.

Susitikimo reziumė – nusipirkite valgomas kelnaites ar liemenėlę ir nustebinkite savo vyrus :D

Įspūdžiais dalinosi Rūta :)

Foto iš alzheimersbasics.org, journal.davidbyrne.com