Kaip gimsta Oliziukai

Kaip gimsta Oliziukai

oliziukas-221Įsisukusi į savaitės darbus ir rūpesčius buvau beprarandanti visas jėgas ir jau galvojau, kad teks praleisti Mamų klubą. Bet kažkuriuo apsisprendimo momentu pagalvojau, kad visgi labai norėčiau pasigaminti tą „bulvoniuką“. Pagalvojau, kad tai man neišbandytas dalykas ir, kad Barborai (4 m.) būtų visai smagu turėti „augintinį“. Taigi, užbėgau į artimiausią prekybos centrą nusipirkti pėdkelnių (jų reikės Oliziuko gamybai). Nupirkau net dvejas, ir ne bereikalo, nes buvo mamyčių, kurios jų neatsinešė. Tiesą pasakius, neatsimenu kada paskutinį kartą ką nors gaminau Mamų klube, dažniausiai tai fotografuoju, tai arbatą darau, tai šiaip ką nors padedu. Šį kartą šiek tiek pafotografavau, bet kadangi fotografavo ir Laura, tai leidau sau atsipalaiduoti ir pasinerti į pjuvenas… t.y. į Oliziuko gamybą :)

Pirmiausia visos be gailesčio ėmėm karpyti pėdkelnes :) Tada į jas grūdome pjuvenas, dėjome sėklas ir pagaliau dekoravome. Būtent dekoravimo etape pasireiškė visas mamyčių kūrybiškumas. Tuo galite įsitikinti peržiūrėjusios nuotraukas. Kad galėčiau atskleisti savo kūrybiškumą, man reikia laiko, todėl negalėjau atsistebėti kaip mamytės greitai sugebėjo sukurti tokių šedevrų. Aš paskutinė baigiau daryti savo Oliziuką ir jis buvo pats kukliausias iš visų :) Kaip ten be būtų užsiėmimas buvo tikrai smagus. Kadangi Oliziukus pasigaminome labai greitai, tai liko laiko ir prie arbatos paplepėti. Žodžiu, buvo smagu :)

O dabar trumpa instrukcija, kaip pasidaryti Oliziuką (Dovile, pataisyk mane, jei suklysiu).

Jums reikės:
Pėdkelnių (iš vienų pėdkelnių išeis mažiausiai keturi Oliziukai);
Smulkių pjuvenų;
Žolytės sėklų (vienam Oliziukui reikia puse pakelio sėklų)
Dekoravimo detalių: akyčių, kaspinėlių, filco, medžiagos gabalėlių, dekoratyvinės pukuotos vielutės ar pan.
Dvipusės lipnios juostelės akytėms ir kitoms detalėms priklijuoti.

Atsikirpkite puse pėdkelnių kojos. Galima daugiau, galima mažiau – tai fantazijos reikalas. Vieną pėdkelnių galą užriškite mazgu (tai bus viena kaselė). Tada pro likusį galą į vidų dedame pjuvenas. Kraunam, kraunam, tada padaužom į stalą, patrombuojam, paspaudžiam ir vėl kraunam.

img_3424 oliziukas-201 img_3425 oliziukas-206

Kai prikrausite iki reikiamo standumo (geriau kuo kiečiau), tada formuokite ausytes ir nosį. Sugnybiame reikiamą pjuvenų kiekį ir jį užrišame gumyte. Taip darome nosį ir ausis (galima ir akis taip daryti). Nežinau kaip aiškiai parašyti, bet gal iš nuotraukų bus aiškiau :(

img_3429 oliziukas-208

Suformavus nosį ir ausis atsargiai į vidų ant viršugalvio išbarstome puse pakelio sėklų. Per daug nejudinant pjuvenų (kad sėklos nenubyrėtų kur nors ant veido) užrišame likusį pėdkelnių galą.

img_3443 img_3439 img_3433

Dabar dekoruojame. Su dvipuse lipnia juostele prilipdome akytes, burnytę. Galite padaryti akinius, auskariukus ir t.t. Galima Oliziuką daryti su viena kasele arba visai be kaselių. Vieną užrištą galą galima paslėpti po apačia, o kitą viršuje padaryti trumpą. Žodžiu, galite visaip eksperimentuoti.

oliziukas-215 oliziukas-216 img_3432 img_3442 oliziukas-224 img_3422

Galima vietoj kasyčių šonuose padaryti ausytes. Jei darote iš tos dalies pėdkelnių, kuri yra su pėda, tai galite pirštų siūlę paslėpti po apačią, o likusį galą užrišti ir palikti viršuje. O galima tiesiog pirštų siūlę panaudoti kaip šypseną, tada nereikės nieko klijuoti. Oliziuką padėkite ant lėkštelės ir laistykite (geriausia purkšti) kiekvieną dieną. Žolytė išdygsta maždaug po savaitės. Tad jei kas nors norite dar spėti Velykoms, tai darykite kuo greičiau, kad spėtų žolytė išdygti ir šiek tiek paaugti.

oliziukas-223 oliziukas-218 img_3435 oliziukas-229

Sėkmės kūryboje.

oliziukas-207 oliziukas-209 oliziukas-211 oliziukas-213 oliziukas-214 oliziukas-212 oliziukas-228 oliziukas-2181

Įspūdžiais dalinosi Rūta